Pečlivě proměřte plochu pro tekuté tapety – propočítejte ji tak, abyste měli větší rezervu a zbylo vám něco pro případné opravy, kdyby časem došlo k poškození nějakého místa. Výhodou tekutých tapet je to, že snadno opravíte různé škrábance, oděrky, otvory a další defekty, způsobené provozem v obytných prostorách. Toto není možné docílit u klasických tapet, kde by každá dodatečná oprava byla velmi markantní, a stejně tak u malířské malby, kde byste si museli odložit stranou přesně namíchaný barevný odstín, jenže barva ředěná s vodou časem začne plesnivět a nemůžete ji mít odloženou příliš dlouhou dobu.
Začněte někde, kde to není vidět – ještě před tím, než se pustíte do práce načisto, vyzkoušejte si nanášení někde „bokem“. Postup aplikace tekutých tapet není obtížný, chce to jen získat určitou zručnost a osvojit si, s čím jste se dosud nesetkali. Výhodu mají ti, co již někdy nanášeli tmel na sádrokarton nebo vápenný štuk, tato práce se těmto technikám velmi podobá, i když je zde spíše materiál velmi lehký, vláčný a odlišně přilnavý.
Povrch důkladně očistěte – tekutou tapetu můžete nanášet na klasickou omítku, ale i na dřevotřísku, sádrokarton a pórobetonové tvárnice. Tapety mají schopnost zakrýt drobné nerovnosti do hloubky zhruba tří milimetrů, tedy různé praskliny nebo výstupky, které se na povrchu nachází. Vznikne vám tím celistvý, souvislý povrch bez spár a spojů, ale co je podstatné, vzhled vašeho výtvoru vás možná velmi příjemně překvapí. Povrchová struktura je na první pohled velmi atraktivní, a zvolíte-li i vhodné barevné řešení, mohou vám tekuté tapety připadat až luxusní.
A jeden tip na závěr: inspirujte se některými realizovanými projekty z Internetu, některé jsou skutečně úchvatné. Zároveň tím můžete zjistit, co by se do vašeho interiéru naopak nehodilo, a co vám připadá nevkusné nebo dokonce jako kýč.